Latvijas skibordisti

Latvijā skibordings nav izplatīts (atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kuri ir ļoti populāri) un nav ieguvis lielu cilvēku interesi, toties ir cilvēki, kuri labprāt nodarbojas tieši ar šo sporta veidu savā brīvajā laikā.

  1. gadā Rīgā dzimušais Tenis Dimants jau apmēram no 22 gadu vecuma nodarbojas ar skibordingu, precīzāk, no 2006./ 2007. gada. Viņa pamatprofesija ir fotogrāfs.

Kā Tenis uzzināja par skibordiem un skibordingu?

Pirmo reizi viņš par šo sporta veidu esot uzzinājis no tīņu žurnāliem, kad vēl skibordi bija kā disciplīna X-games. Pēc tam Tenis uzzināja jaunu informāciju no tādām mājas lapām kā www.taktika.lv u.c.

Tenisam vislabāk patīk skibordot Baldones Mežkalnu trasēs. Šī trase atrodas pie Baldones observatorijas, kas ir 5 km attālumā no Baldones, kā arī apmēram 37 km attālumā no Rīgas centra.

Kādā intervijā uz jautājumiem “Kādu triku tu vēlies iemācīties un vai guļot esi sapņojis par skibordiem?” Tenis atbildēja šādi: “Vēlos iemācīties SW cork 9 uz abām pusēm. Guļot esmu attapies lidojumā, slow motion un chills.”

  1. gadā dzimušais Mārtiņš Mičulis ar skibordingu nodarbojas jau kopš 2003./2004. gada, t.i., apmēram no 20 gadu vecuma.

Kā Mārtiņš uzzināja par skibordiem un skibordingu?          

  1. vai arī 2002. gadā Mārtiņš, pateicoties kādam vācu televīzijas kanālam, esot redzējis, kā dažādi sportisti nodarbojas ar skibordingu dažādos kalnos. Mārtiņam ļoti iepatikās šis sporta veids.

Uz jautājumu “Kāpēc tieši skibordi nevis slēpes vai dēlis?” Mārtiņš atbildēja: “Sākumā, pirms safanojos par skibordiem, baigi gribēju ar dēli, pamēģināju un sapratu, ka tas GALĪGI man nepatīk, tad ar slēpēm 2 sezonas pabliezu pa Reiņa trasi un sāku just, ka tomēr kaut ko citu gribas, ne man tās nūjas patīk, ne arī vazāt tās garās slēpes… Sapratu, ka tieši skibords ir priekš manis. Protams, patika arī slidot pa ledu, tādēļ arī skibordi man tuvāk pie sirds nekā slēpes. Man patīk!”

Intervijā Mārtiņš sacīja, ka arī viņam patīk skibordot Baldones Mežkalnu trasēs, taču lielu popularitāti ir ieguvis arī Žagarkalns, kas atrodas Cēsīs. Mārtiņš labprāt dodas skibordot arī uz Alpiem.

Intervijā uz jautājumiem “Kādu triku tu vēlies iemācīties un vai guļot esi sapņojis par skibordiem?” Mārtiņš atbildēja sekojoši: “Baigi gribas vairāk tos grādus, “spinus” kā saka… arī “slaidot” jau gribētu kārtīgi iemācīties, bet tur jāsaņemas vēl, jo man kopš ceļa traumas ir diezgan lielas bailes. Guļot, protams, esmu sapņojis par skibordingu, it īpaši pirms un pēc sezonas sākuma, bet tomēr vairāk pēc sezonas, tad sapņos visi triki sanāk.”

  1. gada 26. maijā dzimušais Nils Jansons ar skibordingu nodarbojas jau kopš 13 gadu vecuma.

Kā Nils uzzināja par skibordiem un skibordingu?                

Nils informāciju ieguva no iepriekš aprakstītā skibordiera Mārtiņa Mičuļa.

Uz jautājumu “Kāpēc tieši skiboardi nevis slēpes vai dēlis?” Nils atbildēja šādi: “Nu laikam jau tādēļ, ka močīju ar slidām un tas ir samērā tuvu tam!”

Nilam vislabāk patīk skibordot Milzkalnē, bet arī lielu popularitāti viņa skatījumā ir ieguvuši Alpi.

Intervijā uz jautājumiem “Kādu triku tu vēlies iemācīties un vai guļot esi sapņojis par skibordiem?” Nils atbildēja: “Kaut kādus flipus gribētu mācēt! Par tiem sapņiem īsti neatceros, bet man liekas, ka jā.”

  1. gadā dzimušais Imants Šimkevics ir skibordieris jau kopš 2005. gada. Par skibordiem viņš arī esot uzzinājis no Mārtiņa Mičuļa.

Uz jautājumu “Kāpēc tieši skiboardi nevis slēpes vai dēlis?” Imants atbildēja: “Nu sāku jau ar dēli, ilgi nobraukāju, un tad kaut kā, neatceros kā, uzrāpos uz slēpēm, iepatikās. Tad Mārtiņš pastāstīja pa skibordiem, un es uzreiz sapratu, ka tas ir tas, kas man ir vajadzīgs, un, pat neveicot testa braucienus, es tos iegādājos.”

Imantam vislabāk patīk skibordot Slovākijā, bet arī Latvijā viņš ir iecienījis tādas vietas kā Žagarkalnu, Riekstukalnu u.c.

Uz jautājumiem “Kādu triku tu vēlies iemācīties un vai guļot esi sapņojis par skibordiem?” Imants atbildēja: “Salto! Un guļot esmu sapņojis pirms sezonas, kad vēl nav uzkritis sniegs, un tūlīt, kuru katru dienu, viņam jābūt, un tad vēl kāds laiciņš jāciešas, lai varētu līst uz kalniem!”

  1. gadā dzimusī Karina Saule ar skibordingu nodarbojas jau kopš 2005. gada. Viņa par skibordingu esot uzzinājusi, pateicoties vienam televīzijas kanālam, kurā redzējusi, kā puiši braukājot ar īsām slēpītēm, tad sāka interesēties un uzzināja, ka tās īsās slēpītes ir skibordi.

Karina esot izmēģinājusi visādus ziemas sporta veidus – snovbordu, dažādu slēpošanu, bet sapratusi, ka skibordings ir vislabākā un visatbilstošākā nodarbe viņai.

Visvairāk Karinai patīk nodarboties ar skibordingu Alpos, bet arī Latvijā viņa ir iecienījusi vairākus kalnus, trases.

Uz jautājumiem “Kādu triku tu vēlies iemācīties un vai guļot esi sapņojis par skibordiem?” Karina atbildēja: “Gribētu iemācīties visus iespējamos un neiespējamos trikus. Guļot neesmu sapņojusi par skibordiem, bet par kalniem gan esmu.”

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *